CYKLOSERVIS

Nezáleží na tom zda jsi profík nebo amatér. Vůbec nesejde na tom jak si starý a je zcela nedůležité odkud jsi. Jedinou podstatnou věcí je ten pocit. To nutkání, kdy po prohraném závodě, prodělaném zranění či více jak osmi hodinách v práci sedneš na své kolo s radostí  jako, když si to udělal poprvé.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Provádíme servis a opravy jízdních kol všech značek. Servisujeme prakticky veškeré části jízdního kola, ať už se jedná o brzdy či ložiska, u nás najdete tu nejlepší péči. Návštěva servisu není podmíněna žádným objednáním. Prostě přijďte, spolu probereme veškeré problémy, které Vás na kole trápí a poté se o vše postaráme. 

Doba dodání se liší dle ročního období a vytíženosti servisu. Zpravidla je kolo zhotovené do jednoho až tří týdnů. Pokud chcete mít své kolo hotové do 48 hod od sepsání zakázky. můžete využít expresního příplatku v hodnotě 500 Kč.

Níže najdete výhodné servisní balíčky a dále ceny jednotlivých nejvyužívanějších úkonů. Níže uvidíte popis a fotografie provádění našeho nejžádanějšího ,,Velkého servisu´´ a informace o nás jako Rock Shox servisního centra.

SERVISNÍ BALÍČKY

Využijte našich výhodných servisních balíčků. Ať už se jedná o rychlé seřízení a uvedení kola do provozu nebo větší sezonní servis u nás vždy najdete kvalitu za rozumnou cenu. 

ZÁKLADNÍ SERVIS

Ruční umytí jízdního kola a zapletených kol. Promazání řetězu a diagnostika potřebných dalších úkonů, které kolo vyžaduje. 

Cena: 450 Kč

CELKOVÝ SERVIS

Ruční umytí jízdního kola a zapletených kol. Hrubé vyčištění převodů. Kontrola a seřízení převodů. Promazání řetězu. Kontrola dotažení všech částí kola. Dohuštění kol. Diagnostika potřebných dalších úkonů, které kolo vyžaduje.

Cena: 700 Kč

VELKÝ SERVIS

Kompletní rozebrání jízdního kola. Ruční vyčištění rámu jízdního kola a napuštění speciální ochranou impregnací. Umytí a docentrování zapletených kol. Kompletní rozebrání a vyčištění převodů. Promazání veškerých částí převodu a jeho seřízení. Promazání ostatních částí jízdního kola. Kontrola dotažení všech částí kola. Kontrola a seřízení brzd. Dohuštění kol. Diagnostika potřebných dalších úkonů, které kolo vyžaduje.

Cena: 950 Kč

Ceník platný od 23.1.2019

JEDNOTLIVÉ ÚKONY

Zde najdete soupis veškerých úkonů s cenami, které se nejčastěji u nás objevují. Některé z těchto úkonů jsou proveditelné okamžitě či v ten samý den. od převzetí zakázky. Pokud se jedná o složitější úkon jako např. kompletní výměna lanovodů je to proveditelné do druhého dne. Vždy záleží  na míře vytížení servisu.

VYPLETENÁ KOLA

Centr vypleteného kola: 150 Kč

Centr vypleteného kola + nový drát: 200 Kč

Vypletení kola: 300 Kč

Revize náboje: 150 Kč

Revize ořechu: 200 Kč

Výměna pláště/duše: 50Kč

Zavedení bezdušového systému na výplet (včetně náplně Roto) 300 Kč

Lepení duše: 70 Kč

BRZDY A ŘAZENÍ

Seřízení brzdy 150 Kč

Odvzdušnění brzdy: 250 Kč

Seřízení řazení: 300 Kč

Výměna lanovodů řazení: 350 Kč

Výměna lanovodů brzd: 350 Kč

Kompletní Výměna lanovodů: 600 Kč

STŘED

Demontáž klik a výměna provozních tuků: 350 Kč

Dotažení zapouzdřené středové osy v rámu: 250 Kč

Výměna zapouzdřené středové osy (včetně demontáže klik): 450 Kč

ODPRUŽENÍ A VIDLICE

Výměna provozních kapalin a tuků v odpružení od Rock Shox: 450 Kč (v ceně není zahrnutý servisní kit)

Demontáž/montáž, odborná příprava a odeslání odpružení DT Swiss: 850 Kč (v ceně není zahrnutý servis od DT Swiss)

Demontáž/montáž, odborná příprava a odeslání odpružení Fox: 850 Kč (v ceně není zahrnutý servis od DT Swiss)

OSTATNÍ ÚKONY

Diagnostika problému: 350 Kč/hodina

Výměna a montáž komponentů/doplňků zakoupených u nás: 100 Kč

Expresní příplatek (na složité úkony a servisní balíčky): 500 Kč

Ceník platný od 23.1.2019

JAK VYPADÁ VELKÝ SERVIS?

Při návštěvě se podíváme s Vaší asistencí na veškeré problémy, které Vás na kole trápí. Společně provedeme rychlou diagnostiku jako je např. kontrola opotřebení řetězu, brzd a řazení. Poté doporučíme další úkony, které by byli na kole potřeba udělat a vše sepíšeme na zakázkový formulář, jehož kopii dostanete do ruky a slouží jako potvrzující doklad při vyzvednutí kola. O zhotovení servisu budete informování SMS.

Pro fotodokumentaci Velkého servisu jsme použili top závodní model Superior Team XF 29 ISSUE, který dostal zejména v poslední části sezóny opravdu zabrat a to na několika jednotlivých i etapových závodech.

ZAČÍNÁME ROZEBRÁNÍM

První záležitostí, která jízdní kolo čeká je rozebrání do maximální možné míry. Z rámu se sundá řetěz, dále kliky, poté tzv. esíčko přehazovačky, ze které se dále odmontují róny. Z výpletu se sundá kazeta a z brzdových třmenů se vyndají destičky. Poté se sundá vidlice, která bude včetně již výše zmíněných komponentů očištěna zvlášť. 

Menší rada ohledně řetězu, která Vám ušetří peníze a starosti. Přejížděný řetěz za hranou své životnosti ničí dále kazetu a převodníky. Pokud řetěz přejedete opravdu moc bude se muset řetěz společně s převodníkem a kazetou vyměnit.

ČISTÍME A ČISTÍME

Po úplném odstrojení a rozebrání kola začíná čištění. Rám s odpružením nám jde na myčku, kde kolo umyjeme a to vodou vypouštěnou pod vysokým tlakem, aby veškeré nečistoty byli smyté z rámu. Spolu s rámem umyjeme i vypletená kola. Jediným rozdílem je použití rozprašované vody a košťátka aby se nám voda nedostala do nábojů. 

Na čistění rámu a výpletů používáme přípravek od firmy Muc-Off a to Bike Cleaner, který je založen na nano částicích, které díky své minimální velikosti dokážou snadno a rychle pronikat špínou a z povrchu ji odstraňovat již na molekulární úrovni.

Rám a výplety nám zatím čekají na další část servisu a my se přesouváme k ostatním komponentům. Kliky, převodník, kazeta a řetěz se jednotlivě vyčistí ve speciálním boxu, který je přímo uzpůsoben k těmto účelům. Poté se řetěz naloží do lázně z ekologicky odbouratelného prostředku, který se dostane opravdu do všech koutů řetězu a zbaví ho všech nečistot.

Poté co máme všechno hrubě očištěné přichází část na stlačený vzduch. Rám i ostatní komponenty jsou dále čištěny a osoušeny za pomoci stlačeného vzduchu, který nám připraví pole na další fázi servisu.

LEŠTĚNÍ A IMPREGNACE

Poté co jsme si připravili půdu pro finální část čištění, bereme do ruky hadřík a celý rám i odmontované komponenty přeleštíme do sucha a zbavíme ho posledních nečistot, které ještě vydrželi na povrchu. Tento krok je velice důležitý protože bude následovat impregnace a finální doleštění.

Výdrž a kvalita tohoto servisu je podmíněno správnou impregnací, která celé kolo zakonzervuje. K této impregnaci využíváme prostředek Muc-Off Bike Protect, který po vyprchání olejové báze zanechává blyštivou, nelepivou ochrannou teflonovou vrstvu. Ta ochrání celé jízdní kolo proti všem nečistotám a usnadní jejich případné umytí. Prostředek necháváme působit 10 min. poté bereme naposled do ruky hadřík a vleštíme tento prostředek do povrchu jízdního kola.

MAZIVO A KOMPLETACE

Grande finále našeho servisu. Poslední co nám zbývá je znovu složení rozebraného jízdního kola. Před tím než se tak stane ještě veškeré pohyblivé části kola promažeme a vyplníme potřebnými provozními tuky. Také povolíme a znova utáhneme veškeré části jízdního kola jako jsou, představec, řídítka či uchycení řazení. Aby šrouby nezamrzli promažeme je ještě speciální vazelínou. Poté již jízdní kolo zkompletujeme a seřídíme. 

Před tím než však přijde SMS našemu zákazníkovy, kolo ještě pečlivě otestujeme aby jsme měli jistotu, že splňuje vysoký standart našeho servisu a nenastane tak jakýkoliv problém.

Doufáme, že Vám tento článek pomohl si představit jak takový Velký servis vypadá a zvolíte si nás jako našeho cyklopartnera pro Vaše jízdní kolo.

PS. 

Kolo zažilo tento rok opravdové peklo.

ROCK SHOX SERVISNÍ CENTRUM

Hledáte odborný servis vidlice, tlumiče nebo teleskopické sedlovky od značky Rock Shox? Využijte našich služeb jako Rock Shox servisního centra. Naši mechanici se pravidelně zúčastňují školení a při servisu vždy používáme výrobcem doporučená plniva a maziva. Používání originálních servisních kitů je samozřejmostí.