Pořádané akce

Než se vůbec začala psát dlouhá historie závodu a dalších společných akcí pořádané pod naší záštitou, byli jsme pouze jedni z řad bikerů, kteří rádi hledali nové cesty a poté ty oblíbené sdíleli se svým okolím. Z toho později vzešel nápad uspořádat historicky první závod a představit tak Roudnici nad Labem a její blízké okolí ostatním lidem.

Postupný vývoj, zajímavosti a získávání popularity

Postupem času se tento závod stával čím dal tím víc populárním k čemuž přispělo i zařazení do multi-sportovního seriálu závodů Král Středohoří.

Závod měl spoustu zajímavých částí jako průjezd centrem Roudnice nad Labem, technický Vražkovský sjezd a nebo výjezd na samotný vrchol Řípu.

Patnáctiletá historie maratonského závodu Po stopách Praotce Čecha

Jednou z části závodu byl i kopec Hostěraz, který se díky udržovaným pěším stezkám stal zajímavým okruhem zejména pro krátké zimní dny, kdy pravidelně sloužil pro udržení základní fyzické kondice.

Díky tomu se postupem času staly i tyto pěší stezky součástí dlouhé patnáctileté historie maratonského závodu Po stopách Praotce Čecha, čímž došlo k postupnému rozšíření a upravení cest aby byli ideální pro průjezd horských kol.

Změna Hostěrazu na plnohodnotný samostatný cross-country okruh

V roce 2017 došlo v rámci Hostěrazu k největší změně. Z pouhé části maratonského závodu se stal plnohodnotný samostatný cross-country okruh.

Díky práci několika nadšenců, kteří si oblíbili Hostěraz stejně jako my se začalo s budováním nových cestiček, sjezdů, výjezdů a technických pasáží jež tento okruh posunuly na plnohodnotnou a uzavřenou XC trať.

Ani pandemie nám nezabránila udržet tradici tohoto závodu

Bohužel naše několikaleté snažení přerušila celosvětová pandemie, která několikrát zamezila uspořádat tento závod.

Vždy se jednalo o březnový otvírák celé cyklistické sezóny, a proto jsme na počest závodu Po Stopách Praotce Čecha a udržení jeho tradice začali pořádat pravidelný zavírák sezóny.

Děkujeme Vám

Dělá nám velikou radost, že i tento zavírák sezóny se těší velké oblibě. Všichni příznivci závodu a naší cyklistické rodiny společně vyrazí na cestu mapující původní závod. Bonusem na této cestě jsou povinné zastávky u místních vinařů, kteří nám dají ochutnat jejich výborných vín. Vše je zakončeno v hospůdce v blízkosti Řípu, kde společně strávíme večer u dobrého jídla a pití.